Haber Tahtası

Kozan Genç Memur-Sen’den Kitap Meclisi

kozan-genc-memur-senden-kitap-meclisi

Genç Memur-Sen Kozan İlçe Temsilciliğince Kozan Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Kitap Meclisi etkinliğinde 7 Güzel Adamdan biri olarak bilinen Rasim Özdenören ’in "Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler" adlı eseri konuşuldu.
18 Ocak 2018 Perşembe 12:45

Genç Memur-Sen Kozan İlçe Temsilciliğince Kozan Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Kitap Meclisi etkinliğinde 7 Güzel Adamdan biri olarak bilinen Rasim Özdenören ’in "Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler" adlı eseri konuşuldu. Etkinlikte daha önce Kozan’da bulunan 13 liseden 10’ar öğrenciye “Bir Bilenle Bilge Nesil” Projesi kapsamında ücretsiz bir şekilde dağıtılan Rasim Özdenören’in "Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler" adlı eseri katılımcılarla ilgi ve heyecanla değerlendirildi.

Genç Memur-Sen Kozan İlçe Başkanı Mehmet Aslan yaptığı konuşmada, “Genç Memur Sen Kozan İlçe Teşkilatı olarak Kozanda kuruluşumuzdan bu yana gençlere yönelik çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Teşkilat olarak; gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, iş birliği içinde özverili ve çözüm odaklı çalışmalar yapmak en temel amacımızdır.” dedi.

Memur Sen – Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Başkanı Umut Gül yaptığı konuşmada “15 Temmuzda darbe olayının ne olduğunu anlamaya çalıştığımızda Memur Sen genel başkanımız bizlere bir mesaj attı, alanlara, sokaklara çıkın dedi. Biz o an abdestlerimizi aldık ve dışarı çıktık. Hani diyorlar ya “Yeni nesil, yeni yetişen gençlik hiçbir işe yaramaz, ne yaptıklarını bilmiyorlar, sosyal medyadan, internetten başka bildikleri bir şey yok.” Biz o gün bunu konuşanların birçoğunun sokağa çıkamadığı anlarda bu gençlerin o sokaklarda gördük. Bugün de ifadelerinizi, kitabı yorumlamalarınızı dinledikten sonra bir kez daha gurur duydum.” dedi.

Fatih Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Çelik “Müslümanca düşünme olmadan Müslümanca yaşama olmaz. Biz batılı düşünce yapısını Müslümanca yaşamaya uygulamaya çalışıyoruz. Ama batılı düşünce yapısı Müslümanlığımıza ters düşen bir anlayıştır. Batı düşünce yapısını terk etmezsek gerçek Müslümanlığa ulaşamayız.” dedi.

Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nihal Yıldırım “İslam sadece uhrevi hayata dönük ya da kilitli kapılar ardında yaşanan bir din değildir. İslam’ı sadece Ortadoğu coğrafyasına gönderilmiş bir din olarak düşünmek de yanlıştır. Ben Rasim Özdenören’in yazdığı "Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler" kitabından kesinlikle Kur’an’ı örnek almayı öğrendim.” dedi.

Kozan Fen Lisesi Öğretmeni Mehmet Bozkurt “Gençleri karşımda görünce hem seviniyorum hem de heyecanlanıyorum. Öncelikle şuanda tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Çünkü şuanda 15-16 yaşında olan gençlerimiz gelecekte Türkiye’nin yönetiminde olacak. O nedenle güzel bir amaç için güzel bir yerde toplanmış olmak beni mutlu ediyor. Ben de bu kitabı okumuştum, bazen insanlar vardır, bir kitap okuduğu zaman kafasındaki bütün sorular bir çözüm bulur. Bunlardan bir tanesi de Rasim Özdenören’in "Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler" kitabıdır. Benim de en fazla etkilendiğim kitaplardan bir tanesi budur ve kafamdaki bir soru cevabını bu kitapta bulmuştur.” dedi.

Kozan Lisesi Tarih Öğretmeni İbrahim Aydoğan; 7 Güzel Adamdan biri olan Rasim Özdenören’in Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler kitabından ben 3 şey anladım. Birincisi batılı bakış açısı, ikincisi inandığı gibi yaşamamak, üçüncüsü ise kendin olmaktır. Batı 300 yıldır medeniyet kılıklı sömürü düzenidir aslında. Batı, 15. ve 16.yüzyılda başlayan, dünyayı sömürmeye başlayan, bütün zenginlikleri sömürerek artık hayatın ve istikbalin tek, yegâne amacının para olduğunu, zenginlik olduğunu ifade eden mentalist bir kafanın adıdır.” dedi.

Katılımcıların kitap üzerinde mütalaalarda bulunmasının ardın program tatlı ikramı ile sona erdi.Haber okunma sayısı: 744Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ