Haber Tahtası

Kozan’da Ufka Yolculuk Ödülleri Sahiplerini Buldu

kozanda-ufka-yolculuk-odulleri-sahiplerini-buldu

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu’nun organize ettiği Kozan ilçe organizasyonunu Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün üstlendiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-4 Hadis Bilgi Yarışmasında" dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
06 Mayıs 2016 Cuma 19:26

3 Nisan 2016 Pazar günü Türkiye’nin tüm ilinde ve internet üzerinden online olarak Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, İmamoğlu ve Kozan’dan yaklaşık 3000 kişinin başvurduğu ve dünyanın her yerinde yaklaşık 360 bin kişinin müracaat ettiği “Riyazüs Salihinden 1001 Hadis Seçkisi” konulu yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi.

Kozan Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreni Kozan Liseler arası Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması birincisi Ömer Faruk AKGÜL’ün Kuran tilaveti ile başladı. Törende konuşan Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Oğuz CENGİZ, “En geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları ’nın dördüncüsü, 81 il, 803 ilçe ve KKTC’deki sınav merkezlerinde, internet üzerinden ise dünya gelenide başarıyla tamamlanmıştır. 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilen ve 7’den 70’e her kesimden ana-oğul dede-torunun birlikte katıldığı sınava, yaklaşık 360 bin kişi müracaatta bulundu. Engellilerin de katılabildiği yarışmaya, Türkiye genelindeki 360 cezaevinden 231’indeki yaklaşık 10 bin mahkûm iştirak etti. Yarışmaya 10 yaş altındaki 15 bin 145 öğrenci bulunurken, en fazla ilgi 162 bin 628 kişiyle 10-15 yaş arası ortaöğretim öğrencileri tarafından gösterildi. Kozan ve Kozan’ın organizatörlüğünde çevre ilçelerden yaklaşık 3 bin kişi yarışmaya başvurdu” dedi.

Konuşmanın ardından Kozan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Görkem YILMAZ Peygamberimiz hakkında şiir okudu ve Ufka Yolculuk tanıtım videosu izlendi. Daha sonra 3 kategoride yapılan yarışmanın ödül töreni düzenlenerek dereceye girenlere ödülleri verildi. Toplamda ödül olarak 14 Çeyrek Altın ve 4500 TL para ödül olarak verildi. Ödül sonrasında sponsorlara ve yarışmacılara ayrı ayrı teşekkür edildi.

Törene İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gazi KELEŞ, İlçe Tarım Müdürü Bülent TANRIVERDİ, İlçe Nüfus Müdürü Hasan ASKER, Eğitim Bir Sen Kozan İlçe Başkanı Umut GÜL, Genç Memur Sen Kozan İlçe Başkanı İbrahim AYDOĞAN, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.


Haber okunma sayısı: 1409Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ