Haber Tahtası

Kozan ‘İşgale Hayır Kardeşliğe Evet’ Platformu Yenikapıda

kozan-isgale-hayir-kardeslige-evet-platformu-yenikapida

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan demokrasi mitinglerinin en büyüğü İstanbul Yenikapı'da düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla düzenlenen mitinge 5 milyon kişinin katıldığı açıklandı. Mitinge İlçemiz Kozandan da ‘İşgale Hayır Kardeşliğe Evet’ Platformu üyesi 47 kişi katıldı.
09 Ağustos 2016 Salı 13:53

Türkiye dünya aleme Yenikapı mitingi ile demokrasi dersi verdi. Miting her açıdan "yeni"leri ve ilkleri barındırdı. İLK KEZ iktidarından muhalefetine kadar bütün partilerin katılımıyla bir miting gerçekleştirildi. İLK KEZ bütün liderler aynı mesajı verdi. ÖZETİ "Yenikapı'da yapılan miting her açıdan Türkiye'ye yepyeni 'kapılar" açtı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden yoğun katılımın olduğu "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" şölen havasında geçti.

Miting dönüşünde ‘İşgale Hayır Kardeşliğe Evet’ Platformu üyeleri 15 Temmuz gecesi darbeci generali öldüren ve sonrasında şehit edilen Ömer HALİSDEMİR’in Niğde, Bor, Çukurkuyu Kasabasında bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyarette Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve sonrasında şehidimizin baba ocağı ziyaret edildi.

Platform Başkanı Umut GÜL ve üyeler, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa KANDEMİR'e ve oda üyelerine böyle anlamlı bir etkinliğe sponsor olduğu için teşekkür etti.Haber okunma sayısı: 1660Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ

ANKET

Kozan Belediye Başkanı Kim Olmalıdır?

Kozan Belediye Başkanı Kim Olmalıdır?

Ankete Katıl Sonuçlar