Haber Tahtası

Bu Süreçte Ne Yapmalı? Nerede Durmalıyız?

İbrahim AYDOĞAN

İbrahim AYDOĞAN

E-Posta : i.aydogan01@hotmail.com

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

               Aziz şehitlerimize, özellikle de Kozanlı Şehit Polisimiz Kadir Özkara’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve aziz milletimize başsağlığı dileyerek ve terörü şiddetle ve nefretle lanetleyerek başlıyoruz. Son günlerde ülkemiz öyle zor süreçlerden geçiyor ki, toplumumuzun sinir uçlarına dokunuluyor. Peki, son dönemde azıtan terörün amacı nedir? Terör neden saldırmaktadır? Bu sorulara cevap verecek olursak; terörü taşeron bir örgüt olarak kullanan iç ve dış düşmanlar, ülkeyi kaosa sürüklemek, devleti itibarsızlaştırmak, devleti şiddet yanlısı gibi göstermek, devlet otoritesini zaafa uğratmak ve buradan kendilerine yaşam alanı oluşturmak. Devletle milleti karşı karşıya getirmek. Kardeş kavgası çıkarmak. Toplumda birlik beraberliği bozmak. Siyasi partilerin ve toplumun çeşitli kesimlerinin birbirine karşı saygısını yitirmesine sebep olarak çatışma ortamı oluşturmak. Siyasi partileri (terör uzantısı partileri dâhil etmiyorum, zira onlara parti demek doğru değildir) birbirine düşürmek, terör karşısında birleşmelerini önlemek. Ülkeyi siyasi istikrarsızlığa sürüklemek. Milletin teröre karşı ortak tavır almasını önlemek. Eylemlerin sorumlusu olarak başkalarını göstermek ve hedef saptırarak daha rahat hareket etmek. Terör örgütleri genellikle saldırılarını bunlar için yapar ve bütün bunları da amaçlarına ulaşmak için kullanır. Hele toplumlar da bu oyuna gelirse, hem de çok rahat kullanır. Zira terör saldırılarının sıklaştığı zamanlarda toplumlar duygusal hareket ederler ve doğal olarak gelişmelere tepkisel yaklaşabilirler.
             Terör örgütü (o hainlerin adını anmıyorum), bütün bunları amaçlarken, bizler; bu memleketin hakiki sahipleri ne yapıyoruz? Toplumumuzun ve medyamızın bir kısmı terörü lanetlemek, kınamak ve terör karşısında dik durmak yerine küçük siyasi hesaplarla birbirini suçlayarak terör örgütünün amaçlarına hizmet etmektedir. Bu çok yanlış bir duruştur. Bu arzı benimseyenler; siz birbirinizi yerken teröre hareket alanı açtığınızı unutmayınız. Bir kısmımız, terörü lanetlediğimizin kat kat fazlası birbirimizi suçlamaktayız. Birliğimizi kardeşliğimizi siyasi hesaplara heba etmekteyiz. Bazılarımız ise, olması gerektiği gibi teröre sert tepki verirken, birlik ve beraberlik içinde olmaya da gayret etmekteyiz. Terör örgütlerinin işine gelecek davranışlardan kaçınarak tam bir milli duruş sergilemekteyiz. İşte bu milli duruş sergileyenleri tebrik ediyoruz ve destekliyoruz. Asıl vatanseverler onlardır. Sloganlarla vatansever olunmuyor. Asıl vatanseverlik kriz zamanlarında ülkemize aziz milletimize zarar verecek sorumsuzluklardan kaçınmak ve yeri geldiğinde de tüm iç ve dış düşmanlara karşı da dimdik durmak, bu cennet vatanın sorumluluğunu en zor dönemlerde dahi oyuna ve ucuz provokasyonlara gelmeden taşıyabilmektir. Zira vatan senin benim sinirlendiğimde sorumsuzca hareket ederek zarar vereceğimiz kadar kıymetsiz bir mefhum değildir. Şundan da kimsenin şüphesi de olmasın, bu aziz millet meydana inmesi gerektiğinde yüz yıl önce Çanakkale’de ve İstiklal Harbinde olduğu gibi meydana inmesini düşmanı denize dökmesini de çok iyi bilir. Bu anlamda ecdadımız bize en güzel örnektir. Dolayısıyla milletçe büyüklüğümüzü muhafaza etmeliyiz, aklıselim olmalıyız. Bu ülke teröristlerin, provokatörlerin değildir. Bu yüzden her türlü şiddete başvurabilirler. Bu ülke bizimdir ve sorumlulukla hareket etmek zorundayız.
             Nihai olarak milletimize çağrımız; siyasi düşünce, etnik ve mezhebi farklılıkları bir kenara bırakıp küfre karşı, Ümmet olarak tek millet olmak zorundayız. Terörün yegâne panzehiri tek millet olmaktır. En azından, bütün siyasi partilerde(terörün uzantısı olan partiler hariç)bu ülkeyi seven kardeşlerimiz vardır, onlarla birleşelim. Ülkemizi hep birlikte küresel oyunlar karşısında galip getirerek İstiklale ve İstikbale taşıyalım. Sizce bu cennet vatan buna değmez mi? Siyasi düşüncesi ne olursa olsun, bu ülkenin sağduyulu evlatlarına selam ve dua ile…

İzlenme: 663 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ