Haber Tahtası

Gün Ola Harman Ola, Sağduyu İstikbalimize Hâkim Ola…

İbrahim AYDOĞAN

İbrahim AYDOĞAN

E-Posta : i.aydogan01@hotmail.com

             7 Haziran seçimleri ülkemizde son yıllarda hiç de alışık olmadığımız bir süreci beraberinde getirmiştir. Şüphesiz her şeyde bir hayır olduğu gibi bunda da bir hayır vardır. Seçim sonuçlarına baktığımızda şahıs olarak insanların, topluluk olarak siyasi partilerin ve milletimizin verdiği karar hepimizin sırtına sağduyulu muhasebe yapmak gibi bir sorumluluk yüklemiştir. Bu muhasebeyi en güzel şekilde yapmak ve bu süreçten yeni ve hayırlı sonuçlar çıkarmak durumundayız. Milletimiz siyasi partilere koalisyon kurmak üzere yetki vermiştir. Bu yetkinin gereğini samimi bir şekilde yerine getirme gayreti içinde olmak bütün partilerin görevidir. Bu sürecin sonunda bir hükümet kurulamazsa ki oldukça zor görünüyor, partiler milletin verdiği koalisyon kurma görevini kırk beş gün sonra millete iade etmek durumunda kalacaktır. Bu da erken seçim demektir. Tabi koalisyon hükümeti kurulması sürecinde sorumsuz ve samimiyetsiz davranarak hareket edenler olası bir erken seçimin kaybedeni olacaklardır. Girilmesi muhtemel bir seçim sürecinin kazananı da aziz milletimiz olacaktır. Zira bugüne kadar ülkemizdeki bütün siyasi krizlerin yegâne çözüm merci millet olmuştur. Anahtar daima milletin elindedir. Yeri geldiğinde bu anahtar milletimiz tarafından bütün kapıları açmak üzere çok iyi bir şekilde kullanılmıştır. Bu süreç siyasi hayatımızda zuhur eden sert rüzgârların istikbalimiz için toplumsal muhayyilemizi okşayan meltem rüzgârlarına dönüşmesinin de başlangıcı olmuştur. Gelinen nokta öfkenin, nefretin, kinin, kimseye fayda sağlamadığının, duruşu olmayanların oradan oraya savrulduğunu herkese göstermiştir. Bu anlamda aklıselim ve sağduyu yegâne kurtuluş çaresi olarak görülmeye başlanmıştır.
                   
                7 Haziranda başlayan bu süreç, “gün ola harman ola” sözünde olduğu gibi batının zahir olmasına(gerçek niyetlerin ortaya çıkmasına)vesile olacaktır inşallah. Hakikatin zuhur etmesiyle aziz milletimizin düşünce dünyasına aklıselimin hâkim olmasını temenni ediyoruz. Zira batının zahir olduğu ve hakikatin tecelli ettiği bir toplumsal hayata sağduyunun hâkim olması mukadderdir. Bu ise 21. Yüzyılın ilk yıllarında ülkemizde başlayan değişim sürecinin kaçınılmaz hayatiyetine devam etmesi anlamına gelmektedir. Zira değişim fetrete (kesintiye) uğratılabilir fakat tamamen sona erdirilemez. Engel olmaya çalışanlar da değişimin ayakları arasında ezilmeye mahkûm olur.
                     
               Nihai olarak “gün ola harman ola” sözünün hayat bulduğu ve sağduyunun hâkim olacağı bu süreci bir“fetret devri” olarak görmeli ve fetret devrinden çıkan Osmanlının İstanbul’u fethettiğini de unutmamalıyız.
                     
               Gün ola harman ola ve SAĞDUYU istikbalimize hâkim ola..!

İzlenme: 850 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ