Haber Tahtası

İSTİKRAR VE KALKINMA

Mehmet ASLAN

Mehmet ASLAN

E-Posta : aslanmehmet01@yahoo.com

             “İstikrar” kelimesi Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlüğünde “Aynı kararda, biçimde sürme, kararlılık, denge, yerleşme, oturma” gibi anlamlara gelmektedir. Yani bir işin sürdürülebilmesi, devam etmesi ve amacına ulaşabilmesi için İstikrar şarttır. İstikrar olmadan işler yürütülemez, devam edemez ve istenilen şekilde ilerleyemez hale gelebilir. Bu yüzden İstikrar her zamanda ve her iş için elzemdir.
               
              7 Haziran seçiminden sonra yaşananlar açıkta önümüzde durmaktadır. Zalimce ve haince yapılan terör olayları, doların durmadan yükselmesi, Ak Parti ile koalisyon kurmamakta ısrar eden siyasi partilerin vurdumduymazlığı gibi sosyal, ekonomik ve siyasi nedenler ülkemizin geleceği konusunda milletimizi iyice düşündürmeye başlamıştır. Bu gidişatın daha fazla sürmemesi ve bir an önce tek başına, tartışma ve anlaşmazlık olmazdan bir hükümetin kurulması ülkemiz ve milletimiz için hayati bir durum arz etmektedir.

                1 Kasım bir anlamda istikrarın oylanmasıdır. Eğer istikrar istiyorsak, güven istiyorsak, oyumuzu nereye vereceğimizi çok iyi düşünmemiz lazım. Hepimizin bildiği gibi kalkınmanın yolu istikrardan geçer. İstikrar olmadan kalkınma olmaz.

İzlenme: 628 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Koalisyon

    Misafir: Koalisyonu diğer partilerin reddettiği koca bir yalan. Bunu bülent arınç bizzat açıklamıştır. Ülkede istikrarsızlığın bir sorumlusu varsa o da başkanlık gibi kişisel hırslar uğruna ülkeyi bu hale getiren rte ve yalakalarıdır... 31 Ekim 2015 11:17

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ