Haber Tahtası

BEN MİLLETİME MEFTUNUM

Selçuk BAŞER

Selçuk BAŞER

E-Posta : selcukbaser@outlook.com.tr

                             BEN MİLLETİME MEFTUNUM

      15 temmuz gecesi başlayan vahim darbe girişiminin ardından her birimizin hiç olmadığı kadar haber sitelerini ve haber kanallarını takip ettiği şu zamanlarda bu olayların ayrıntılarından ve etkenlerinden, sebeplerinden ve sonuçlarından bahseden haddinden fazla yazarımız var. Hal böyle iken olayın farklı bir boyutu olan millet kavramımızı ve değerlerimizi irdelemek istiyorum. Bu minval üzere bir kaç satır söyleyeceğim.
        Eğer ki Türkiyeyi bilmeyen biri şu tv haberlerine baksa diyecektir ki bu ülkenin Suriye'den  Mısır'dan Libya'dan hiç bir farkı kalmamış, iç savaş çıkmıştır. Lakin elhamdülillah ekonomiye bakıldığı zaman ise normal seyrinde devam ettiği görülmüştür. Buda aslında ülke ekonomisinin iyi olduğunun bir kanıtıdır. 
       Olayların olmaya başladığı 15 temmuz gecesi sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' ın halka seslenmesi ve sokağa çıkın demesiyle birlikte bambaşka bir konjonktür oluştu. Ve ülkesini seven, milletini seven kahraman insanların sokaklara meşe seli gibi dökülmesi insanı milletine nasılda hayran bırakıyor. Bu direniş bu kalkışma öyle ezbere söylenecek bir hareket değildir. Nasıl ki atalarımız çinde kırk kişiyle kürşad ayaklanmasını yaptılar. Bu günde bizim aziz milletimiz zulme karşı dur dedi. Yıllarca okullarımızın duvarlarında okuduk. 
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Uğurunda ölmek, bize kaçmaktan daha kolay geliyor bu vatan için. Kargaşa anında atmlere yüklenenlerle, evlerinde saklananlarla, aydın geçinenlerle bir değildir oyları uçak kalkamasın diye ekinlerini yakanların, tankın önüne yatanların, polisin ölüm tehlikesi var kurşun sıkıyorlar giderseniz dedikleri vakit; gidelim o zaman diyenlerin. 
        Yıllarca herşeyimizin berbat olduğunun farkındaydık. Modern dünya bizim henüz adabte olamadığımız sistemler üzerinden çarkını dönderiyor. Biz millet olarak kahramanlık, dürüstlük, yoksula muhtaca, fakire el uzatma değerleriyle harmanlandığımız bir gerçektir. Modern dünya ise hile, hurda, düzen, sahtekarlık adam kayırma, şantaj, komplo ve entrika gibi şeytan öğretisi unsurlarla örülmüştür. Kısacası bizler düz adamlarız modern çağ eğri adamlar üzerine kurulmuştur. 
        Bugün çırpına çırpına herkesin aradığı şeydir doğruluk dürüstlük. İnsanın hayatı söz konusu olunca eğer tehlikeye atabiliyorsa ondan dürüstü yoktur. Ne kadar inkarda etseler bu necib millet Türk'tür. Vatan için yaşar. Türk vatansız yaşamaz. Türk'ün yanında olanda Türk'tendir. Kişi hangi milleti severse hangi millete benzemeye çalışırsa ondandır.
       Bu olaylarda gösteriyor ki Türk yaradılış itibari ile liderdir. Bilime yatkın olan milletlerde vardır, felsefeyede. Bu bakımdan ülkenin farklı etnik kökenlerden oluşmasında zarar değil yarar vardır. Tarih boyunca hiç bir millet matematiği yunanlılar ve avrupalılar kadar geliştirememişlerdir. İşi ehline vermek gereklidir.
      Son olrak şu dualarımla bitirmek istiyorum: Allah onlardan razı olsun. Onlar ki tankın önüne yatanlar, tankların egzozlarını tıkayanlar, darbeci generali alnından vuranlar, binanın çatısına çıkıp uçağa atlamaya çalışanlar, aylarca yıllarca camilerde evlerinde namazlardan sonra göz yaşıyla dua edenler, Allah' a saf temiz bir kalb ile bağlananlar, kamyona atlayıp olay yerine asker taşıyan ve korgeneral rütbesini hak eden nene hatunlardır.  Bu ülke kolay kurulmadı. Allah'ın izniyle ya ölürüz şehit oluruz inşaAllah yada hür oluruz. Bizim için hayat burda bitmez. Biz ezelden ebede giden bir milletiz. Ancak hayvanlar ölürler. Bu necib millet ölmez. Ezana, selaya, sokağa çıkmaya karşı gelipte tiyatroydu, senaryoydu diyenlere gelince; atmlerdem para çekmeleri, benzin depolarını fulleyip kaçma planları... yazıklar olsun onlarada. Nereye kaçacaktın be gafil, be cahil. Kandırılıp, manüple edilen, beynini kullanamayan ve  muhakeme yeteneğini kullanamamış kişiler sizlerde diyinki bizleri savunmayın her ne gerekiyorsa verin cezamızı. En azından burada erkek olun, dürüst olun, adam olun, akıllı olun. Üç kuruşluk dünyada omurgasız olmaya değmez. O rüku olmasa dünyada eğilmesin başınız. 
       Aziz milletimin kahramanlarını saygıyla selamlıyorum. Allah' a emanet olun.

İzlenme: 980 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • 8a

    Misafir: 8a 8a 8a 27 Temmuz 2016 15:12

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ADANA - HAVA DURUMU

ADANA

VİDEO GALERİ